Table 'ochen18_osp.fusion_errors' doesn't existTable 'ochen18_osp.fusion_errors' doesn't existTable 'ochen18_osp.fusion_errors' doesn't existTable 'ochen18_osp.fusion_errors' doesn't existTable 'ochen18_osp.fusion_errors' doesn't existTable 'ochen18_osp.fusion_errors' doesn't existTable 'ochen18_osp.fusion_errors' doesn't existTable 'ochen18_osp.fusion_errors' doesn't existTable 'ochen18_osp.fusion_errors' doesn't existTable 'ochen18_osp.fusion_errors' doesn't existTable 'ochen18_osp.fusion_errors' doesn't existTable 'ochen18_osp.fusion_errors' doesn't exist Ochotnicza Straż Pożarna w Skrzyszowie - News
Ochotnicza Straż Pożarna w Skrzyszowie
Nawigacja
PORTAL
· Strona główna
· Szukaj
· Kontakt
· Redakcja
OSP SKRZYSZÓW
· Historia
· Zarząd OSP
· Członkowie OSP
· Wóz Bojowy
· Nasze drużyny
· Remiza
· Wyposażenie
· Galeria zdjęć
· Kontakt OSP
· Filmy OSP
WIADOMOŚCI
· Informacje
· Interwecje
· Zebrania
· Zawody
· Kursy
· Kompania Odwodowa
· Uroczystości
OSP Gmina Godów
· OSP Godów
· OSP Gołkowice
· OSP Łaziska
· Zarząd Gminny ZOSP RP
STRAŻ POŻARNA-OSP
· Patron Strażaków
· Modlitwa strażaka
· Przykazania strażaka
· KSRG
· Redakcja
· Event Calendar
· Linki
· Facebook Connect
Polecamy


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 287
· Najnowszy użytkownik: nnkunbgg
Ostatnie zdjęcia
Mstrzostwa Polski CTIF w Polanicy Zdrój 20016
W dniach od 16 do 18 września w Polanicy Zdrój odbyły się Ogólnopolskie Zawody Sportowo ? Pożarnicze KDP, OSP, PSP wg regulaminu CTIF.
Na zawodach nasze województwo reprezentowały dwie jednostki ,które w czerwcu na wojewódzkich zawodach w Jastrzębiu Zdroju uzyskały najlepsze wyniki. Tymi Jednostkami były OSP PSZÓW która wystawiła dwie drużyny męskie no i nasza jednostka OSP SKRZYSZÓW która była reprezentowana przez nasze PANIE.

Nasze wspaniałe dziewczyny debiutowały na zawodach tej rangi i śmiało można stwierdzić że debiut był bardzo udany ponieważ nasze kochane druchny zajęły bardzo dobre 6 miejsce (na 16 startujących drużyn w swojej kategorii). Sukces tym większy , że do 1 miejsca brakło bardzo niewiele.
W dodatkowej konkurencji jaką była "Musztra" nasza drużyna zajęła 3 miejsce.
Na zakończenie zawodów odbyła się jeszcze jedna konkurencja a mianowicie była wybierana Miss Zawodów oraz Miss Publiczności. Tutaj w obu konkurencjach wygrała nasza koleżanka Agnieszka Ślęczek. BARDZO SERDECZNIE GRATULUJEMY nie tylko Agnieszce za indywidualny sukces ale naszej całej kobiecej drużynie za osiągnięte wyniki na zawodach i oczekujemy więcej tak wspaniałych chwil.

Wyniki dwudniowych zmagań sportowo ? pożarniczych w ćwiczeniu bojowym i sztafecie pożarniczej wyglądają następująco:
- OSP Skrzyszów (drużyna kobieca klasa A) - miejsce 6 (16 drużyn zgłoszonych)
- OSP Pszów (drużyna męska klasa A)- miejsce 9 (16 drużyn zgłoszonych)
- OSP Pszów (drużyna męska klasa B)- miejsce 3 (14 drużyn zgłoszonych).

? Musztra ?: OSP Pszów w klasie B zajęła 2 miejsce
Szerszenie ciąg dalszy
13 września nasza jednostka została zadysponowana do dwóch zdarzeń jakim było usunięcie gniazd szerszeni.
Pierwsze miało miejsce w Połomi na u. Centralnej a drugie w Skrzyszowie na ul. Powstańców.
Znowu Szerszenie
3 września nasza jednostka została zadysponowana do usunięcia zagrożenia jakim były gniazda szerszeni.Jak się okazało dyspozytor z wodzisławskiej Straży Pożarnej miał dla nas dwa takie miejsca gdzie potrzebowano naszej pomocy.
Pierwszym miejscem było gniazdo szerszeni na ul. Sobieskiego w Skrzyszowie a drugim miejscem gdzie interweniowaliśmy była ul. Szybowa w Krosztoszowicach.
Plama oleju
Dnia 27.08.2016r o godz.19:00 dyżurny stanowiska kierowania PSP Wodzisław Śl.zadysponował nasza jednostkę OSP Skrzyszów do neutralizacji plamy oleju znajdującej się w Skrzyszowie na ul.Dębowej na miejscu zdarzenia okazało się, że plama ciągnie się na odcinku kilkuset metrów, na miejscu obecny był również zastęp JRG Wodzisław Śl.
Osy i szerszenie
W dniu 29.08.2016r druhowie OSP Skrzyszów zastępem MAN TGM 4x4 GBA czterokrotnie udali się do usunięcia gniazd szerszeni i os. Dwa wyjazdy dotyczyły budynków mieszkalnych w Skrzyszowie i Turzy Śl. gdzie w jednym domu znajdowało się gniazdo szerszeni, w drugim zaś obecne były zarówno gniazda szerszeni jak i os, natomiast pozostałe dwa dotyczyły gniazda szerszeni w budynkach gospodarczych w Godowie i Gołkowicach.
Kobieta wpadła do studni
22.04.2016 o godz.11:18 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku do jakiego doszło w Godowie.Wypadkowi uległa 62 letnia kobieta która wpadła do studni na głębokość około 15 m . Z niewielkimi obrażeniami kobieta została zabrana do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Na miejsce zadysponowane zostały jeszcze zastępy PSP Wodzisław Śląski oraz PSP Jastrzębie Zdrój.
Ćwiczenia na autostradzie A1
21.04.2016 o godz. 9.40 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego na autostradzie A1.
Do wypadku doszło około godz. 9.30 pomiędzy węzłem Gorzyczki a czeskim Bohuminem na pasie prowadzącym do Ostrawy zderzyły się dwa autokary. Podróżowało nimi około 50 osób.W jednym podróżowali polscy studenci a w drugim młodzież z Czech . Kilkanaście z nich zostało poważnie rannych. Droga została całkowicie zablokowana...

Na początek przyjechały dwa polskie radiowozy policyjne i to właśnie policjanci przystąpili do udzielania pierwszej pomocy. W dalszej kolejności niemal jednocześnie pojawiło się wiele jednostek straży pożarnej, najpierw czeska, kolejne już z PSP Wodzisław,OSP Skrzyszów, PSP Jastrzębie Zdrój, PSP Rydułtowy oraz duża ilość karetek Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu przygotowany został punkt udzielania pierwszej pomocy. Do najciężej poszkodowanego został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wylądował na autostradzie tuż przy ratownikach. Pierwsze karetki z poszkodowanymi odjechały do szpitala w Jastrzębiu Zdroju oraz Wodzisławia Śląskiego. Osoby lżej ranne zostały przewiezione do szkoły w Gorzyczkach.

Na szczęście to były tylko ćwiczenia.
Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie umiejętności współpracy Polskich oraz Czeskich służb ratunkowych w sytuacji kryzysowej jakim w tym przypadku był wypadek dwóch autokarów.
WESOŁYCH ŚWIĄT
Życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych,

wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny.

Pogody w sercu i radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego

oraz smacznego święconego w gronie najbliższych szczerze życzy


Zarząd OSP Skrzyszów oraz redakcja portalu
WYPADEK W MSZANIE
23.03.2016 r. o godzinie 16:15 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego w Mszanie na ul. Wodzisławskiej. W zdarzeniu brały udział trzy pojazdy osobowe audi, fiat oraz saab.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej osobą poszkodowanym, oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów.
W działaniach brały udział zastępy PSP z JRG Wodzisław Śląski,PSP z JRG Jastrzębie Zdrój, OSP Skrzyszów, Policja oraz Ratownictwo Medyczne.

Zdjęcia : Wypadek Mszanna
Numery Alarmowe
Pogotowie ratunkowe
999Straż pożarna
998Policja
997

INTERWENCJE 2017
Wypadki 1

Pożary 9

Powodzie 0

Miejscowe Zagrożenia 1

Alarm fałszywy 0
1% dla OSP

Kliknij w obrazek powyżej
a dowiesz się jak
przekazać 1% dla OSP !!!
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Table 'ochen18_osp.fusion_email_verify' doesn't exist